Supplement Exhibitions and Trade Fairs in Hospodářské noviny

Nach Branchen

Field list: Architektur

( Seite 1 / 4 )  

Vergangene Veranstaltungen

BAU-THERM-HAUS-GARTEN

21.3. - 23.3.2024

czeZlín - Sportovní hala DATART 31. Ausgabe der Messe für Gebäude, Heizung, Haus und Garten

TSCHECHISCHER PAVILLON EXPO 2025: Wettbewerbsvorschläge

12.10. - 19.11.2023

czePraha - Nová budova Národního muzea, Václavské náměstí 68 Besuchen Sie die prestigeträchtige Ausstellung zeitgenössischer tschechischer Architektur und sehen Sie sich die 38 Wettbewerbsentwürfe des tschechischen Nationalpavillons für die nächste EXPO-Weltausstellung an, die von April bis Oktober 2025 in Osaka, Japan, stattfinden wird.

CZECH AND SLOVAK ARCHITECTURE

10.10. - 30.11.2023

czePraha - Jízdárna Pražského hradu The most comprehensive retrospective exhibition about architecture in our countries in more than a half century. The visitors will learn about more the 500 greatest architectural landmarks of our two countries on more than 2000 square meters – the works of hundreds of architects, who were active in our countries since the end of the 19th century until nowadays.

DAY OF ARCHITECTURE

29.9. - 5.10.2023

czeRůzná města a místa Spolek KRUH prostřednictvím festivalu umožňuje široké veřejnost nahlédnout na své okolí nevšední optikou pod vedením architektů, historiků a odborníků, kteří jim přibližují zajímavosti z jejich čtvrtě, bydliště i širšího okolí.

PRAGUE TOMORROW? THE CITY AND THE RIVER

22.9. - 17.12.2023

czePraha - CAMP - Centrum architektury a městského plánování The exhibitions presents to the public the current trends in the spatial development of the riverscape with examples of twenty-five specific projects that are about to be implemented on the Vltava or in its immediate surroundings.

MÄHRISCH-SLOWAKISCHES WEINFEST UND TAG DER OFFENEN DENKMÄLER

9.9. - 10.9.2023

czeUherské Hradiště Jedna z nejvýznamnějších akcí svého druhu, která prezentuje bohatost a rozmanitost tradiční lidové kultury na Slovácku účastí stovky měst a obcí v regionu. Jejím dějištěm jsou otevřené historické památky královského města Uherského Hradiště.

EHD - DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ 2023 NA NOVOMĚSTSKÉ RADNICI

9.9. - 17.9.2023

czePraha - Novoměstská radnice Během EHD NR nabízí slevu na výstup na věž, prohlídku několika výstav, a další zajímavý program. Téma letošního ročníku: Život v památkách. Věž a výstavní galerie otevřena denně, 10 – 20 hod. Podrobné informace o programu a vstupném na www.nrpraha.cz

ČESKÁ VRCHOLNÁ GOTIKA V MODELECH STUDENTŮ PROGRAMU ARCHITEKTURA A STAVITELSTVÍ FAKULTY STAVEBNÍ ČVUT

5.7. - 30.7.2023

czePraha - Novoměstská radnice Expozice představí fyzické modely staveb vrcholné gotiky, které jsou v měřítku 1:100 a pracovali na nich studenti a pedagogové v rámci volitelného předmětu Architektonické modely. Návštěvníci se prostřednictvím modelů seznámí se stavbami doby Karla IV., které se nedochovaly, změnily podobu, nebyly dostavěny nebo byly navrženy a nikdy nevznikly. „Umět převádět představy z 2D do 3D je pro architekty naprosto nezbytné. Zde navíc studenti vidí, jaké nádherné a velkolepé stavby dokázali naši předci postavit.“ vysvětluje autor výstavy Ing. arch. Vojtěch Dvořák z Fakulty stavební ČVUT v Praze. Otevřeno út – ne 10–18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč.

JAN BLAŽEJ SANTINI AICHEL - DIE GEOMETRIE DES SAKRALEN RAUMES

27.6. - 29.10.2023

czeRajhrad - Památník písemnictví na Moravě auf den Plänen und geometrischen Analysen von Ladislav Moučka, auf den Fotografien von Věroslav Škrabánek und strukturellen Modellen von Studenten der Fakultät für Architektur der Technischen Universität Brünn

DNES PROVÁZÍ MINOR

18.6. - 18.6.2023

czePraha - Novoměstská radnice Herci divadla Minor provedou návštěvníky Novoměstské radnice tak trochu jiným způsobem. Uvidíte historicky zajímavé prostory, ale klasickou prohlídku rozhodně nečekejte! Abyste se dostali do cíle, budete muset zapojit šedou kůru mozkovou… Přístupné divákům od 7 let. Začátek v 15 hod., vstupné děti 100 Kč, dospělí 150 Kč.

DNES PROVÁZÍ MINOR

11.6. - 11.6.2023

czePraha - Novoměstská radnice Herci divadla Minor provedou návštěvníky Novoměstské radnice tak trochu jiným způsobem. Uvidíte historicky zajímavé prostory, ale klasickou prohlídku rozhodně nečekejte! Abyste se dostali do cíle, budete muset zapojit šedou kůru mozkovou… Přístupné divákům od 7 let. Začátek v 15 hod., vstupné děti 100 Kč, dospělí 150 Kč.

NIGHT OF CHURCHES

2.6. - 2.6.2023

czeRůzná města a místa Noc kostelů nabízí možnost nezávazného přiblížení se a setkání s křesťanstvím prostřednictvím rozhovoru, hudby, umění, zážitku. Noc kostelů bude prezentovat kostely jako důležitou součást společenského života obyvatel města a poukáže také na jejich kulturní hodnotu.

LANDSCAPE FESTIVAL

1.6. - 31.10.2023

czeJihlava Základní ideou festivalu je zvýšení povědomí o rozsahu, smyslu a významu oboru krajinářské architektury ve vztahu k současné architektuře, umění a veřejnému prostoru. Festival se snaží o osvětu a mezioborový dialog nejen českých, ale také mezinárodních odborníků, umělců, politiků a široké veřejnosti. Trasa festivalu provede návštěvníky Krnovem tak, aby upozornila na výjimečné množství parků a dalších typů městské zeleně, a podtrhla jejich architektonický, krajinářský, přírodní a rekreační potenciál.

DNES PROVÁZÍ MINOR

21.5. - 21.5.2023

czePraha - Novoměstská radnice Herci divadla Minor provedou návštěvníky Novoměstské radnice tak trochu jiným způsobem. Uvidíte historicky zajímavé prostory, ale klasickou prohlídku rozhodně nečekejte! Abyste se dostali do cíle, budete muset zapojit šedou kůru mozkovou… Přístupné divákům od 7 let. Začátek v 15 hod, vstupné děti 100 Kč, dospělí 150 Kč.

OPEN HOUSE PRAHA

15.5. - 21.5.2023

czePraha - různá místa Festival offers free tours and access to many historical and new buildings that are not typically open to the public.

( Seite 1 / 4 )