Supplement Exhibitions and Trade Fairs in Hospodářské noviny

Current Events

  ( Page 2 / 7 )  

KRÁSNÁ JIZBA 1927 - 1948

13.9.2018 - 6.1.2019

czePraha - Uměleckoprůmyslové museum Krásná jizba patřila k nejvýznamnějším českým institucím v oblasti bytové kultury a designu první poloviny 20. století. Výstava představí artefakty designu z různých materiálů – skla, porcelánu, keramiky, kovu; textilu....

Currently held

PABLO PICASSO. PASSION AND GUILT.

15.9.2018 - 15.1.2019

czePraha - Museum Kampa V intimní grafické sérii pro přítele a galeristu Ambroise Vollarda objevujeme Picassa jako umělce jednoznačně nadčasového. Cyklus sta grafických listů vznikl v letech 1930 až 1937 a je rozčleněn do několika oddílů nazvaných Rozmanitosti, Sochařův ateliér, Boj lásky, Minotaurus, Rembrandt, Slepý Minotaurus, Portréty Ambroise Vollarda. Rozmanitosti představují východisko. Motivy modelek, mladých námořníků, akrobatů, fauna a hydry přecházejí do výrazně ucelenější série Sochařova ateliéru. Klid a pohodu této části cyklu věnované otázkám umění narušují listy s Minoaturem. Jeho vášeň ničí vše, co sochař vybudoval. Ve čtyřech listech je Slepý Minotaur veden nocí děvčátkem s holubicí. Kampak asi? Výtvarně směrem ke Guernice. Čtyři tisky jsou věnovány ikoně umění – Rembrandtovi. Poslední tři grafiky zobrazují adresáta cyklu Ambroise Vollarda.

Currently held

PLUS - MINUS

27.9.2018 - 6.1.2019

czeLiberec - Oblastní galerie Contemporary Slovak Art from the Collection of the Bratislava City Gallery

Currently held

PNEUMA / MIROSLAVA VEČEŘOVÁ A PAVEL PŘÍKASKÝ

27.9.2018 - 6.1.2019

czeLiberec - Oblastní galerie The exhibition presents works of a pair of artists who have been collaborating for some time now. It is created as an intersection of the classic painting gesture of figure painting and current trends, connecting technical images with performative gestures of the human body.

Currently held

DRÁTENÍCÍ A DRÁTENICE

29.9.2018 - 6.1.2019

czeNárodopisné muzeum Národního muzea Výstava Dráteníci a drátenictví vám představí drátenické řemeslo od jeho skromných počátků na Slovensku až po současnost.

Currently held

OSUDOVÉ OKAMŽIKY ČESKOSLOVENSKA

1.10. - 15.11.2018

czePraha - Staroměstská radnice Výstava pořádaná k 100. výročí republiky se zaměřuje na „osudové okamžiky“. Nehodlá tedy detailně mapovat, ale naopak v působivé obrazové metafoře – prostřednictvím skladby emocionálně silných autorských a tematických celků koncentrovaných na klíčové dějinné jevy – příběh dramatického století vyprávět. Na tomto příběhu se podílejí především práce předních fotografů, ale i těch, které budou pro veřejnost překvapivým objevem.

Currently held

PAMĚŤ NÁRODA

1.10. - 9.12.2018

czePraha - prostory pod bývalým Stalinovým pomníkem V rozsáhlé sloupové síni pod bývalým Stalinovým pomníkem autoři vytvoří instalaci s využitím světelných a zvukových efektů – videomappingu, která přiblíží dramatické okamžiky 20. století. Výstava návštěvníkům představí symbolicky přesně sto příběhů z 2. sv. války, holokaustu, domácího a zahraničního odboje, příběhy Pražského povstání, někdejších politických vězňů 50. let, disidentů, ale i udavačů StB a svědectví někdejších komunistů. S příběhy se návštěvník potká nejen v podzemí Stalina, ale i na výstavních věžích kolem bývalého pomníku a na různých místech v celém parku na Letné.

Currently held

FRANTIŠEK HUDEČEK (1909–1990) V KRESBĚ A GRAFICE 40. LETECH 20. STOLETÍ

2.10.2018 - 6.1.2019

czePraha - Veletržní palác 

Currently held

GIAMBATTISTA TIEPOLO AND SONS

4.10.2018 - 6.1.2019

czePraha - Schwarzenberský palác K nejuznávanějším benátským tvůrcům patřil v 18. století Giambattista Tiepolo, který díky reputaci vynikajícího umělce získával zakázky, které patřily k nejprestižnějším uměleckým počinům doby. Ačkoliv je Giambattistova malířská tvorba rozsáhlá a rozmanitá, grafické umění je v jeho díle zastoupeno pouhými třiceti osmi grafikami. Přestože se nejedná o velké číslo, Tiepolo v těchto listech dosáhl takové žánrové a tvůrčí originality, díky níž jsou jeho lepty řazeny k nejvýznamnějším počinům grafické tvorby v Itálii 18. století

Currently held

JAN PREISLER (1872–1918) NOVĚ OBJEVENÉ OBRAZY

4.10.2018 - 1.1.2019

czePraha - Veletržní palác 

Currently held

TRUTH (USUALLY) PREVAILS! IMAGES NOT ONLY FROM CZECH HISTORY

24.10.2018 - 3.2.2019

czePraha - Veletržní palác The exhibition seeks to ponder stereotypes linked with the presentation of historical events. It focuses on artworks on paper as a medium that can mediate a specific (and present) moment – through leaflets, popular prints, authentic records or magazine illustrations – in which the use of the same means can present official, officialized and sometimes even opposing views of a given event.

Currently held

INTRODUCING VALENTÝNA JANŮ: I’M SRY

24.10.2018 - 3.2.2019

czePraha - Veletržní palác Janů finds inspiration outside the visual arts: mainly in literature, pop music and, especially, in daily life situations. While oscillating between physical objects and textual narratives, a situation becomes a key word for Janů’s work; performative act dominates her interdisciplinary vocabulary. Words turn sculptural while texts become compositions within the formal assemblage of speech and writing.

Currently held

POETRY PASSAGE#7: EGILL SÆBJÖRNSSON, THE STAIRS

24.10.2018 - 3.2.2019

czePraha - Veletržní palác THE STAIRS is Icelandic artist, Egill Sæbjörnsson’s poetry in motion. In this site-specific work, self-generative video turns the Poetry Passage staircase into a playground of chance and improvisation. As such, Sæbjörnsson’s contemplative piece becomes a reflection upon a difference and repetition that govern the routines of our lives. Never at the same pace, nor at the controlled rhythm, the balls come now and then, like the particles in space or the rain drops on the Autumn day...

Currently held

POETRY PASSAGE#7: EGILL SÆBJÖRNSSON, THE STAIRS

24.10.2018 - 3.2.2019

czePraha - Veletržní palác  Czech artist Roman Štětina and Croatian artist, Damir Očko investigate the language’s behavior, its patterns of acting and an ability to evoke an action.

Currently held

OPEN STORAGE OF THE ART OF ASIA

24.10.2018 - 3.2.2019

czePraha - Veletržní palác After almost ten years in the Kinský Palace, the Art of Asia exhibition is moving to the southern wing of the Trade Fair Palace’s first floor, where it will be shown in the so-called open storage.

Currently held

  ( Page 2 / 7 )  

Před návštěvou akce je nutné OVĚŘIT SI DATUM A MÍSTO konání přímo na webových stránkách veletrhu nebo u pořadatele. Správce portálu veletrhyavystavy.cz neručí za správnost a úplnost poskytnutých informací.