Veletržní příloha deníku Hospodářské noviny

Aktuální akce

  ( Strana 3 / 15 )  

SOCHY V TRUTNOVĚ VIII. - VERONIKA PSOTKOVÁ / ČESTMÍR SUŠKA

15.6. - 30.9.2017

czeTrutnov- Galerie města Trutnova Osmý ročník exteriérové akce

Právě probíhá

KÁJA SAUDEK – „TAJEMSTVÍ ZLATÉHO KONĚ”

15.6. - 6.10.2017

czeBeroun - Muzeum Českého krasu  Tajemství Zlatého koně“. Expozice představí veřejnosti celoživotní průřez tvorbou se zvláštní sekcí věnovanou České Speleologické společnosti.

Právě probíhá

50LET CRYSTALEXU

16.6. - 29.10.2017

czeNový Bor - Sklářské muzeum Nový Bor Nová výstava v novoborském Sklářském muzeu připomíná historii závodu, zaměřuje se na rekordně rychlou výstavbu komplexu, či díla výtvarníků, kteří se podepsali na známých tvarech užitného skla, vyvážených do mnoha zemí na světě.

Právě probíhá

SVATBA

16.6.2017 - 7.1.2018

czePraha - Letohrádek Kinských (Národopisné muzeum Národního muzea) Výstava přenese návštěvníky do atmosféry přípravy venkovské svatby.

Právě probíhá

ANEŽKA LIVE!

21.6. - 30.9.2017

czePraha - Klášter Svaté Anežky České Tři měsíce plné umění, hudby, filmu, divadla, workshopů i netradičních sportovních aktivit pro všechny věkové kategorie. Sledujte Národní galerie v Praze a Národní galerie dětem a neunikne vám nic z aktuálního programu.

Právě probíhá

KONĚ V PIŠKOTECH

22.6. - 1.10.2017

czeKroměříž - Arcidiecézní muzeum  Naučná výstava připomíná dobu pompézních slavností, spektakulárních scén, divadelních her opěvující mytologické hrdiny či balet (a to i v koňském podání) na dvoře Leopolda I., císaře Svaté říše římské v 17. st. K vidění budou i unikátní originální barokní divadelní kostýmy, sedlo či postroj pro drezúru koní. Doprovodný program - animované filmy, které návštěvníky provedou koňský baletem.

Právě probíhá

JAROSLAV RÓNA 1997–2017

23.6. - 29.10.2017

czePraha - Dům U Kamenného zvonu Výstava v Domě U Kamenného zvonu, která není uspořádána chronologicky, se snaží ukázat co nejvíce tematických vrstev Rónovy tvorby a nabízí také dvě originální videoprojekce. Pro návštěvníky je připraven i doprovodný program s komentovanými prohlídkami a výtvarnými workshopy.

Právě probíhá

MEZINÁRODNÍ TRIENÁLE SKLA A BIŽUTERIE JABLONEC 2017

24.6. - 28.10.2017

czeJabloncec nad Nisou - výstaviště Eurocentra, Muzeum skla a bižuterie a další místa Jedinečná výběrová přehlídka současného českého skla a bižuterie. V rámci projektu Mezinárodní trienále Jablonec 2017 se na pěti výstavách představí sedm desítek výrobců skla, bižuterie a šperku, designových značek a studií v oboru skla, bižuterie a šperku - vystavovat budou firmy z ČR a česká zastoupení zahraničních firem. Postupné otevírání jednotlivých výstav s doprovodným kulturním programem.

Právě probíhá

STÁLÁ EXPOZICE VE WERICHOVĚ VILE

1.7.2017 - 31.8.2019

czePraha - Werichova vila (U Sovových mlýnů 501/7) Expozice je zaměřena zejména na život a tvorbu divadelníka, herce a spisovatele Jana Wericha. Připomíná také Werichova životního tvůrčího partnera Jiřího Voskovce, fenomenálního skladatele Jaroslava Ježka, ale i další osobnosti. V širším kontextu expozice představuje proměnu kulturního, společenského a politického života v Československu v průběhu téměř celého 20. století. V podkroví vily probíhají tematicky zaměřené doprovodné programy.

Právě probíhá

MAX ŠVABINSKÝ - NIC MIMO UMĚNÍ

13.7. - 1.10.2017

czeHořice - Galerie plastic Výstava připravená u příležitosti 100. výročí první samostatné prezentace grafického díla Maxe Švabinského, výběr z rané grafické tvorby.

Právě probíhá

GOTT, MY LIFE

8.8. - 30.9.2017

czePraha - Náplavka (galerie na lodi kotvící poblíž železničního mostu na Rašínově nábřeží) Retrospektivní výstava mapující šedesátiletou kariéru nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta. Kolekce exponátů přiblíží návštěvníkům zpěvákovu hvězdnou dráhu od konce 50. let, kdy začínal jako amatérský zpěvák v pražských jazzových kavárnách, přes první úspěchy v tehdejším Československu až po ohlasy současné mladé generace.

Právě probíhá

MANOLO BLAHNIK – THE ART OF SHOES

11.8. - 12.11.2017

czePraha - Museum Kampa Museum Kampa představí výstavu kouzelníka mezi obuvníky, Manolo Blahnika, jehož mistrovské kousky se proslavily především díky seriálu Sex ve městě a filmu Marie Antoinetta. Jeho boty se staly módní ikonou a obouvají je celebrity z celého světa.

Právě probíhá

VÝSTAVA NOMINACÍ 2. ROČNÍKU ČESKÉ CENY ZA ARCHITEKTURU

17.8. - 27.11.2017

czePlasy - Národní technické muzeum Centrum stavitelského dědictví Plasy, venkovní prostory Výstava nominovaných 42 projektů, které mezinárodní odborná porota vybrala do užšího výběru soutěže . Dne 27.11.budou na slavnostním galavečeru v Místě pro nové umění–Jatka 78 v Praze vyhlášeny výsledky soutěže. .

Právě probíhá

JOE MACHINE - FROM THE GUTTER TO THE STARS

30.8. - 29.10.2017

czePraha - Galerie Černá Labuť  Výstava děl jednoho z významných představitelů stuckismu, směru, který se zakládá na figurální malbě a abstrakci. Využívá ostrých barev a až karikaturně-komiksový způsob zobrazování lidí.

Právě probíhá

IMPRESE ANTONÍNA HUDEČKA

31.8. - 7.10.2017

czeGalerie města Trutnova, Slovanské náměstí 38, 541 01 Trutnov Výstava krajinomalby

Právě probíhá

  ( Strana 3 / 15 )  

Před návštěvou akce je nutné OVĚŘIT SI DATUM A MÍSTO konání přímo na webových stránkách veletrhu nebo u pořadatele. Správce portálu veletrhyavystavy.cz neručí za správnost a úplnost poskytnutých informací.