Veletržní příloha deníku Hospodářské noviny

Podle oborů

Výpis oboru: Ostatní kulturní akce

  ( Strana 2 / 4 )  

HRADOZÁMECKÁ NOC

25.8. - 26.8.2018

czeRůzné hrady, zámky, kláštry, kostely, vily a paláce  Hradozámecká noc představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci se stejně jako v předchozích letech zapojí desítky památek – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. Každý rok se na některé z památek ve správě NPÚ odehrává hlavní program – v letošním roce bude hlavním hostitelem zámek Kynžvart.

NAHLAS! MEZINÁRODNÍ FESTIVAL ROZŠÍŘENÉHO HLASU

30.8. - 2.9.2018

czePraha - Kasárna Karlín Mezinárodní festival zaměřený na zpěv a hlas v jeho rozličných autorských formách. České a mezinárodní věhlasné osobnosti, včetně hlavních hostů festivalu (!), povedou přednášky a praktické lekce hlasu a zpěvu v jeho rozmanitých podobách. Důležitou součástí festivalu je podpora hlasové kultury: zpěvu i mluveného slova.

MERCEDES – BENZ PRAGUE FASHION WEEK

31.8. - 7.9.2018

czePraha - Clam-Gallasův palác Největší módní událost v ČR, která představí tvorbu pečlivě vybraných návrhářů z Česka a Slovenska, kteří zde v premiéře odhalí své aktuální kolekce na příští sezonu.

FILMOVÝ FESTIVAL LITOMĚŘICE

31.8. - 2.9.2018

czeLitoměřice - Letní kino 18. ročník filmového festivalu. Monoho podob a variací na téma nezávislosti, nespoutanosti a svobody.

ESCAPE PRAGUE CAR FESTIVAL

1.9. - 2.9.2018

czePraha - PVA EXPO PRAHA Letňany 7. ročník opět představí 700 unikátních vozů a zajímavý doprovodný program. Špičkový tuning a renomované firmy z celé Evropy, desítky značek automobilů, unikátní sraz supersportů, sraz sportovních modelů Ford, americké klasiky a další originální exponáty. V sekci Dream cars budou představeny lahůdky ze světa luxusních a sportovních vozů. Sekce Racing cars nabídne ukázku několika profesionálních závodních týmů a Tuning scene ukáže nejlepší tuningové vozy z mnoha zemí Evropy. Především pro děti budou připraveny herní konzole, soutěže a jízdy na trenažerech, dospělí si mohou vyzkoušet jízdy s elektromobily a mnoha dalšími vozy. A v pozadí jistě nezůstane ani další program v podobě soutěží Miss, tomboly, focení s modelkami atd.

FESTIVAL UMĚNÍ

7.9. - 9.9.2018

czeLysá nad Labem - Výstaviště 3. výstava českého umění, skla, keramiky a porcelánu

SLOVÁCKÉ SLAVNOSTI VÍNA A OTEVŘENÝCH PAMÁTEK

8.9. - 9.9.2018

czeUherské Hradiště Jedna z nejvýznamnějších akcí svého druhu, která prezentuje bohatost a rozmanitost tradiční lidové kultury na Slovácku účastí stovky měst a obcí v regionu. Jejím dějištěm jsou otevřené historické památky královského města Uherského Hradiště.

BURGERFEST

8.9. - 9.9.2018

czePraha - Výstaviště Holešovice Největší burgerový festival v Evropě.

EXTREM FOOD FESTIVAL OLOMOUC

8.9. - 8.9.2018

czeOlomouc - Letní kino  Festival exotického jídla a cestování

EHD - DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ NA NOVOMĚSTSKÉ RADNICI

8.9. - 16.9.2018

czePraha - Novoměstská radnice Během EHD NR nabízí slevu na výstup na věž, prohlídku několika výstav, a další zajímavý program.

PRAŽSKÉ VĚŽE

10.9. - 10.9.2018

czePraha - různá místa, start v Muzeu MHD ve Střešovicích Velká historicko-rozhlížecí hra pro malé i velké, pro jednotlivce, skupiny, rodiny – mnoho schodů a nových pohledů na Prahu.

NOČNÍ PRAŽSKÉ VĚŽE

10.9. - 10.9.2018

czePraha - Novoměstská radnice Již třetí orientační běh po nočních pražských věžích a pohled na Prahu při zapadajícím slunci.

100 LET ČESKOSLOVENSKÉ A PRAŽSKÉ ARCHITEKTURY

15.9. - 10.10.2018

czePraha - Mánes 

ZAŽÍT MĚSTO JINAK

15.9. - 15.9.2018

czeRůzná města a místa Sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů.

ZLATÁ PRAHA

19.9. - 22.9.2018

czePraha - Nová scéna Národního divadla Mezinárodní televizní festival

  ( Strana 2 / 4 )