Veletržní příloha deníku Hospodářské noviny

Podle oborů

Výpis oboru: Ostatní kulturní akce

  ( Strana 2 / 4 )  

SLOVÁCKÉ LÉTO

29.6. - 8.7.2018

czeUherské Hradiště Slovácké léto vstupuje do druhé dekády a opět nabídne bohatý kulturní program, kdy si přijde na své prakticky každý! Slovácké léto totiž nejsou jenom koncerty největších československých hudebních hvězd, ale také řada mladých hudebních objevů, oblíbených lokálních kapel a spousta doprovodného programu pro celou rodinu.

DNY DOBRÉ VŮLE

4.7. - 5.7.2018

czeVelehrad a další místa Cyrilometodějské slavnosti každoročně přilákají desetitisíce věřících z celé Evropy. Národní pouť, slavnostní poutní mše svatá, koncert Večer lidí dobré vůle a další bohatý program.

115. VÝROČÍ HARLEY-DAVIDSON

5.7. - 8.7.2018

czePraha - Výstaviště Holešovice Nezapomenutelná párty plná motocyklů, hudby, zábavy a skvělých lidí ze všech koutů světa! Je jedno, na čem jezdíte. Nebo zda se teprve chystáte začít. Nebo zda se vám zkrátka líbí představa volnosti na dvou kolech. Zveme vás všechny.

BOSKOVICE

5.7. - 8.7.2018

czeBoskovice  26. ročník festivalu pro židovskou čtvrť. Během čtyř dnů na vás v Boskovicích čekají nejen koncerty různých hudebních žánrů, divadelní představení pro děti i dospělé, filmové projekce, výstavy a autorská čtení, ale také například komentované prohlídky boskovického ghetta.

FESTIVAL NÁRODŮ PODYJÍ

20.7. - 22.7.2018

czeMikulov - náměstí XIX. kulinářský a hudební festival - jedinečné setkání s obrovskou kuchyní pod širým nebem, kde lze na jednom místě pouze jedenkrát v roce ochutnat speciality z téměř celé Evropy.

CZECH UKULELE FESTIVAL

27.7. - 29.7.2018

czeKutná Hora + Únětice (Praha - západ) 6. ukulele festival (dámské vydání)

ASIANFEST PRAGUE

27.7. - 29.7.2018

czePraha - Branická louka Hlavním cílem festivalu je přinést do Prahy dokonalou atmosféru a zážitek ze zemí, jako jsou Čína, Vietnam, Thajsko, Indie, Korea, Japonsko, Filipíny, Indonésie, Malajsie či Srí Lanka. Budete si moci vychutnat autentickou kuchyni těchto zemí prezentovanou nejlepšími asijskými restauracemi Evropy a zhlédnout některé z nejslavnějších asijských umělců na čtyřech různých scénách.

PIVNÍ FESTIVAL BRNO

1.8. - 4.8.2018

czeBrno - nám. Svobody Pivní festival Brno je festivalem především chutí a zážitků, na kterém se představí 25 pivovarů a minipivovarů z celé ČR, ale i zahraničí, doplněné o stánky s občerstvením a regionálními prodejci.

PRAGA 2018 - SVĚTOVÁ VÝSTAVA POŠTOVNÍCH ZNÁMEK

15.8. - 18.8.2018

czePraha - hotel Clarion Světová výstava poštovních známek s patronátem FIP a s uznáním FEPA. Ozdobou výstavy budou Mauritiové a Bombajský dopis!

ČAJOMÍR FEST

18.8. - 19.8.2018

czePraha - Vyšehrad, Staré purkrabství Desátý ročník mezinárodního festivalu čajového umění

IRSKÝ VEČER NA NOVOMĚSTSKÉ RADNICI

22.8. - 22.8.2018

czePraha - Novoměstská radnice Setkání s irskou tradiční hudbou a tancem je doprovodnou akcí Bernard´s Summer School 2018. Lektoři taneční letní školy se postarají o hudební zážitek, povedou i taneční program včetně výuky. Návštěvníci mohou vychutnat nejen melodičnost a podmanivost irské tradiční hudby, ale aktivně se zapojit i do tance.

NOIR FILM FESTIVAL

23.8. - 26.8.2018

czeKřivoklát - hrad 6. ročník filmového festivalu

HRADOZÁMECKÁ NOC

25.8. - 25.8.2018

czeZámek Nelahozeves Večer na Zámku

HRADOZÁMECKÁ NOC

25.8. - 26.8.2018

czeRůzné hrady, zámky, kláštry, kostely, vily a paláce  Hradozámecká noc představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci se stejně jako v předchozích letech zapojí desítky památek – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. Každý rok se na některé z památek ve správě NPÚ odehrává hlavní program – v letošním roce bude hlavním hostitelem zámek Kynžvart.

NAHLAS! MEZINÁRODNÍ FESTIVAL ROZŠÍŘENÉHO HLASU

30.8. - 2.9.2018

czePraha - Kasárna Karlín Mezinárodní festival zaměřený na zpěv a hlas v jeho rozličných autorských formách. České a mezinárodní věhlasné osobnosti, včetně hlavních hostů festivalu (!), povedou přednášky a praktické lekce hlasu a zpěvu v jeho rozmanitých podobách. Důležitou součástí festivalu je podpora hlasové kultury: zpěvu i mluveného slova.

  ( Strana 2 / 4 )