Veletržní příloha deníku Hospodářské noviny

Podle oborů

Výpis oboru: Festivaly

( Strana 1 / 2 )  

FESTIVAL CAVE BEAT 2017

8.4. - 23.9.2017

czeBlansko - Jeskyně Výpustek Mezinárodní benefiční festival v jeskyních Cave Beat - hudební dialog pravěkých jeskynních prostor s živou akustickou hudbou a zpěvem.

Právě probíhá

PRAŽSKÉ FILMOVÉ LÉTO 2017

17.5. - 31.8.2017

czePraha- Letní kino Výstaviště Holešovice, Kino Světozor, Kino Aero a Bio Oko Filmová přehlídka probíhající v letních kinech nabízí možnost zhlédnout všechny zásadní filmové novinky, filmové trháky a populární dokumenty uplynulé sezony za jednotnou cenu 40 Kč. Filmová představení budou ozvučena systémem „silent-cinema“.

Právě probíhá

SCULPTURE LINE 2017

1.6. - 30.9.2017

czePraha - různá místa 3.ročník sochařského festivalu představí sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců pod širým nebem, přímo v ulicích hlavního města Prahy, v malebných zákoutích, a také v prostorách mimo hlavní tepny města. Novoměstské radnice představí dílo nestora českého sochařství Olbrama Zoubka - Rektor a dále Euforie od sochařky Veroniky Psotkové.

Právě probíhá

FESTIVAL m3 / UMĚNÍ V PROSTORU

6.6. - 1.10.2017

czePraha - Karlín Přehlídka vizuálního umění v ulicích Prahy - nová přehlídka výtvarného umění pod širým nebem. Umělecké intervence / SITE SPECIFIC / Městská architektura/ Performance/ Koncerty / Workshopy.

Právě probíhá

LANDSCAPE FESTIVAL PLZEŇ 2017

14.6. - 30.9.2017

czePlzeň - různá místa Landscape Festival je již pátým rokem největší platformou v ČR zaměřenou na prezentaci krajinářské architektury a veřejného městského prostoru a během necelých pěti měsíců nabídne na 80 nejrůznějších akcí: od výstav či site specific instalací přes přednášky, diskuze a promítání až po procházky, workshopy, menší samostatné festivaly, věnované specifickým tématům, či plovárenské dny.

Právě probíhá

NOVOFEST - NOVOMĚSTSKÝ LETNÍ FESTIVAL 2017

22.6. - 19.9.2017

czePraha - Novoměstská radnice, Velký sál Již sedmý ročník hudebního festivalu Novofest bude věnován smyčcovým nástrojům. Festival nabídne v průběhu léta pět koncertů a swingově taneční večer.

Právě probíhá

FESTIVAL HUDBA POD HVĚZDAMI

15.7. - 27.8.2017

czePraha - Klementinum První ročník festivalu hudby, tance a umění vůbec. Na révovém nádvoří se představí bohatý program, který je zaměřený nejen na klasickou hudbu. Každý si najde svůj oblíbený žánr, ať již se jedná o chanson, muzikál či divadlo.

Právě probíhá

PRAŽSKÉ FILMOVÉ LÉTO

1.8. - 31.8.2017

czePraha - Kino Aero Filmová přehlídka s možností zhlédnutí všech zásadních filmových novinek uplynulé filmové sezony.

Právě probíhá

ČESKÉ HRADY.CZ

14.8. - 3.9.2017

czeTočník, Švihov, Veveří, Bouzov a jiná místa České hrady.cz je letní kulturní festival. 13. ročník se uskuteční během léta 2017 na významných českých historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky a na slovenském hradě Červený Kameň. Vstupenky na festival na oba dny lze zakoupit online.

Právě probíhá

LETNÍ LETNÁ 2017

17.8. - 3.9.2017

czePraha - Letenské sady Letošní čtrnáctý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Letní Letná představí celou plejádu špičkových zahraničních souborů z Evropy i zpoza oceánu, ale také ty nejlepší soubory domácí scény. Bohatý divadelní program, představení a aktivity pro děti, pro dospělé místa k odpočinku i zábavě.

Právě probíhá

CHLEBÍČEK FEST 2017

26.8. - 26.8.2017

czePraha - Výstaviště Praha Holešovice Návštěvníci tohoto gastrofestivalu se mohou těšit na více než 30 stánků renomovaných výrobců a cateringových firem s těmi nejlepšími lahůdkami v Praze a okolí. Klasika i moderní variace.. Nebude chybět hudební doprovod, pivo, koktejly, výběrová káva a další pochutiny.

GARDEN FOOD FESTIVAL ZLÍN 2017

2.9. - 3.9.2017

czeZlín - Zámecký park Regionální festival dobrého jídla a pití. Kromě spousty dobrot zde naleznete poučení a zábavu v podobě poprovodných programů pro všechny věkové kategorie, které nebude souviset jen s jídlem.

DVOŘÁKOVA PRAHA

7.9. - 23.9.2017

czePraha - Rudolfinum, Anežský klášter Mezinárodní hudební festival. Na pódiích Dvořákovy Prahy vystupují jen špičkoví sólisté, dirigenti, mezinárodně nejuznávanější orchestry a komorní soubory, které představují mezinárodnímu publiku Dvořákovu hudbu i díla dalších světových skladatelů. Letošní program je uspořádán do stálých programových řad a obohacen o ranou tvorbu Antonína Dvořáka.

MUSIC FESTIWALL 2017

8.9. - 19.9.2017

czePraha - modřanský areál Kytary.cz  Druhý ročník největšího českého festivalu pro hudebníky i nejširší veřejnost je akcí veletržního formátu. Čekají na vás koncerty s atraktivními hosty - Michal Pavlíček, dvorní kytarista Ozzyho Osbourna - Gus G, italský kytarový virtuóz Peppino D’Agostino, nejlepší akustický hráč světa, nebo fenomenální britský kytarista Alex Hutchings. Pro návštěvníky budou připraveny výstavy i prezentace atraktivních nástrojů, semináře, besedy a workshopy, připraven je i program pro rodiče s dětmi.

COOL V PLOTĚ

8.9. - 10.9.2017

czePísek - různá místa města  Osm pódií v historickém centru Písku. Více než 30 umělců z devíti zemí světa. Alternativní hudba různých žánrů, moderní tanec, video art, Djs, autorská čtení, busking a mnoho dalšího v podání pouze a jedině jednoho umělce. Festival Cool v Plotě se koná již po osmé v jihočeském Písku. 8. a 9. září zažijete úplně jiný festival než na jaký jste byli doposud zvyklí.

( Strana 1 / 2 )