Veletržní příloha deníku Hospodářské noviny

Podle oborů

Výpis oboru: Festivaly

( Strana 1 / 9 )  

PRAŽSKÉ JARO

12.5. - 4.6.2019

czePraha - významné pražské koncertní síně, kostely a další místa 74. mezinárodní hudební festival

Právě probíhá

23. DIVADELNÍ FLÓRA

15.5. - 26.5.2019

czeOlomouc  Jediná tuzemská přehlídka, která programově kombinuje uvádění činoherních inscenací evropských repertoárových divadel (mj. z Berlína, Mnichova, Vídně, Bratislavy ad.) i nezávislých scén s počiny z oblasti současného tance a performing arts z celého světa, jež doplňuje o bohatý doprovodný a edukativní program.

Právě probíhá

PRAGUE PROMS

18.5. - 13.7.2019

czePraha - různá místa 15. ročník mezinárodního hudebního festivalu

Právě probíhá

DIVADELNÍ SVĚT BRNO

23.5. - 28.5.2019

czeBrno - různá místa Mezinárodní divadelní festival nabídne divákům inscenace význačných zahraničních souborů a samozřejmě také to nejzajímavější z české divadelní scény. Základní dramaturgická linie každého ročníku je opřena o žijící osobnost.

Právě probíhá

ZLÍN FILM FESTIVAL

24.5. - 1.6.2019

czeZlín - různá místa 59. mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

Právě probíhá

PRAGUE FRINGE FESTIVAL

24.5. - 1.6.2019

czePraha - různá místa Výbušná směsice divadla, vtipu, hudby, tance, mluveného slova a příjemně stráveného času v divadlech na Malé straně v Praze.

Právě probíhá

STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS

24.5. - 16.6.2019

czeBrno - hrad Špilberk, Brněnská přehrada 22. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky ohňostrojů s hudbou

Právě probíhá

KŘEHKÝ MIKULOV

24.5. - 26.5.2019

czeMikulov - Zámek Kombinace výjimečné galerijní prezentace současného tuzemského a zahraničního designu a prostorů starobylého jihomoravského zámku. Devátý ročník festivalu představí designové novinky, řadu hostů, výstav a doprovodných akcí a to vše v historických částech zámku, včetně udírenské věže a knihovny, nově také v Dietrichsteinské hrobce.

Právě probíhá

MEZI PLOTY

25.5. - 26.5.2019

czePraha - areál Psychiatrické nemocnice v Bohnicích Festival "Mezi ploty" je scénou nejpopulárnějších hudebních žánrů propojující širokou veřejnost se zdravotně postiženými a duševně nemocnými, bourá všechny bariéry. Má kvalitní dramaturgii a obrovský společenský dopad. Můžete se těšit na české a slovenské hudební špičky, hip hopové mágy, elitu alternativní scény, divadla, workshopy a další doprovodný program nejen pro děti.

Právě probíhá

GARDEN FOOD FESTIVAL ROŽNOV p. R.

25.5. - 26.5.2019

czeRožnov p. R. - Městský park Na své si přijdou příznivci vybraných delikates i tradiční české kuchyně. Organizátoři podporují místní výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch ve městě i kraji, propagují gastroturistiku. Akce současně přináší nové trendy v gastronomii, ukazuje zajímavé koncepty, přiváží špičkové kuchaře a kvalitní hudební představení.

Právě probíhá

KHAMORO

26.5. - 1.6.2019

czePraha - různá místa Světový romský festival

FOTOŠKODA FEST

27.5. - 2.6.2019

czePraha - Palác Langhans Festival pro všechny fotografy. Zažijte jedinečnou atmosféru v paláci fotografie!

MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL LEOŠE JANÁČKA

28.5. - 1.7.2019

czeOstrava, Hukvaldy, Opava, Ludgeřovice, Hlučín, Bohumín, Frýdek-Místek, Mikolow, Krnov, Příbor Loni se poprvé konal Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka, který vznikl spojením festivalů Janáčkův máj a Janáčkovy Hukvaldy. Letošní ročník zve do velkých koncertních síní, ale také do sakrálních prostor, zámku, hornického muzea, rozhlasového studia nebo open air prostor v Hukvaldech. Festivalová programová nabídka uspokojí náročné posluchače i rodiny s dětmi.

FESTIVAL CIRKUFF

29.5. - 2.6.2019

czeTrutnov Mezinárodní festival nového cirkusu

LANDSCAPE FESTIVAL

30.5. - 10.10.2019

czeOstrava Základní ideou festivalu je zvýšení povědomí o rozsahu, smyslu a významu oboru krajinářské architektury ve vztahu k současné architektuře, umění a veřejnému prostoru. Festival se snaží o osvětu a mezioborový dialog nejen českých, ale také mezinárodních odborníků, umělců, politiků a široké veřejnosti.

( Strana 1 / 9 )