Veletržní příloha deníku Hospodářské noviny

Podle oborů

Výpis oboru: Koncerty

( Strana 1 / 4 )  

PRAGUE PROMS

10.3. - 19.7.2018

czePraha - různá místa 14. ročník letní přehlídky klasické, filmové a jazzové hudby

Právě probíhá

KULTURNÍ LÉTO V SENÁTU

3.5. - 20.9.2018

czePraha - Valdštejnská zahrada Koncerty každý čtvrtek od 3. května do 20. září od 17 hod. ve Valdštejnské zahradě, za každého počasí.

Právě probíhá

PRAŽSKÉ JARO

12.5. - 3.6.2018

czePraha - významné pražské koncertní síně, kostely a další místa 73. mezinárodní hudební festival

Právě probíhá

MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL LEOŠE JANÁČKA

21.5. - 1.7.2018

czeOstrava, Hukvaldy, Opava, Kravaře, Ludgeřovice, Hlučín, Bohumín, Frýdek Místek Na základě dosažených výsledků, úspěchů a zkušeností především MHF Janáčkovy Hukvaldy a MHF Janáčkův máj, které se výrazně zapsaly do festivalového dění České republiky, nyní u příležitosti 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka sloučením vzniká jeden festival.

Právě probíhá

MEZI PLOTY

26.5. - 27.5.2018

czePraha - areál Psychiatrické nemocnice v Bohnicích Festival "Mezi ploty" je scénou nejpopulárnějších hudebních žánrů propojující širokou veřejnost se zdravotně postiženými a duševně nemocnými, bourá všechny bariéry. Má kvalitní dramaturgii a obrovský společenský dopad. Můžete se těšit na české a slovenské hudební špičky, hip hopové mágy, elitu alternativní scény, divadla, workshopy a další doprovodný program nejen pro děti.

INDUSTRY ART FEST

26.5. - 26.5.2018

czeŘíčany - průmyslový areál Green Square Festival zaměřený na nový cirkus, koncerty s profesionálním zázemím, výstavy a komunitní tvoření

KHAMORO

27.5. - 2.6.2018

czePraha - různá místa Světový romský festival

ROCKOVÝ SLUNOVRAT

1.6. - 3.6.2018

czeŘevnice - Lesní divadlo  Poctivý hudební festival s jedinečnou atmosférou v atraktivním prostředí - průřez všemi možnými žánry (ska a rock, letos I reggae, punk nebo alternativy)

MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL KUTNÁ HORA

2.6. - 10.6.2018

czeKutná Hora Mezinárodní festival komorní hudby. V programu jsou i projekty na pomezí žánrů; z oblasti soudobé, jazzové nebo dokonce i rockové hudby v citlivém spojení s klasickou hudbou.

JAZZ OPEN OSTRAVA

2.6. - 28.6.2018

czeOstrava - Slezskoostravský hrad a další místa Mezinárodní hudební festival

OTÁČIVÉ HLEDIŠTĚ ČESKÝ KRUMLOV

6.6. - 9.9.2018

czeČeský Krumlov  Otáčivé hlediště Český Krumlov, přední evropská otevřená "open - air" scéna, je světově ojedinělý reprezentant přírodního plenérového divadla s originálním využíváním scénického prostoru. V letní sezóně zde účinkují soubory činohry, baletu a opery s předními českými i zahraničními umělci. Diváci tak mohou během letní sezóny shlédnout pod širým nebem 92 představení.

SBOROVÉ SLAVNOSTI

7.6. - 10.6.2018

czeHradec Králové Na jubilejním patnáctém ročníku festivalu se představí vokální soubory a komorní sbory nejen z České republiky, ale především ze zahraničí.

SBOROVÉ SLAVNOSTI V NOVOMĚSTSKÉ RADNICI

10.6. - 10.6.2018

czePraha - Novoměstská radnice Koncert vynikajících vokálních souborů z ČR i zahraničí - Tvoje Máma (Praha), Anima Solla (Lotyšsko), Ars Nova (Maďarsko) - v rámci 15. ročníku festivalu Sborové slavnosti • Czech Choir Festival • Hradec Králové.

SMETANOVA LITOMYŠL

14.6. - 7.7.2018

czeLitomyšl - zámek a další místa Druhý nejstarší hudební festival v ČR. Hlavní programovou náplní jsou operní inscenace, koncertní provádění oper, ale také galakoncerty, oratoria, kantáty a písňové večery, tedy formy, v nichž je dominantou vokální umění. Stranou však nezůstávají ani hudba symfonická, instrumentální či komorní, prostor zde nachází balet stejně jako koncerty chrámové, promenádní nebo i přesahující do jiných žánrů. Každý rok na festivalu vystupuje prakticky kompletní česká interpretační špička, všechna tři národní divadla, všechny významné orchestry a sbory, střídají se nejlepší dirigenti, sólisté a instrumentalisté.

UPPSALA DOMKYRKAS FLICKKÖR A RADOST PRAHA

14.6. - 14.6.2018

czePraha - Novoměstská radnice Společný koncert českého dětského pěveckého sboru a švédského katedrálního dívčího sboru, který patří mezi elitu skandinávské hudební kultury. Sbormistři Jan Pirner a Margareta Raab.

( Strana 1 / 4 )