Veletržní příloha deníku Hospodářské noviny

Podle oborů

Výpis oboru: Koncerty

( Strana 1 / 3 )  

JAZZFEST BRNO

1.2. - 10.5.2018

czeBrno - různá místa Tradiční jarní jazzová přehlídka s plejádou mimořádných domácích i zahraničních hudebníků

Právě probíhá

SMETANOVSKÉ DNY

1.3. - 22.3.2018

czePlzeň - různá místa 38. ročník mezinárodního mezioborového festivalu. Těšit se můžete na řadu koncertů prezentovaných nejen špičkovými českými soubory, ale i předními zahraničními tělesy a sólisty.

Právě probíhá

PARDUBICKÉ HUDEBNÍ JARO

4.3. - 6.5.2018

czePardubice, Chrudim, Přelouč, Hlinsko, Heřmanův Městec a další místa Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro již tradičně přináší do Pardubic i okolí klenoty současné produkce klasické hudby.

Právě probíhá

PRAGUE PROMS

10.3. - 19.7.2018

czePraha - různá místa 14. ročník letní přehlídky klasické, filmové a jazzové hudby

Právě probíhá

STUDENT FEST PRAHA

20.3. - 28.3.2018

czePraha - různá místa Jubilejní 10. ročník největšího českého studentského festivalu představí na 8 pódiích v okolí Národní třídy přes 50 mladých interpretů.

Právě probíhá

MLADÍ LADÍ JAZZ

6.4. - 30.4.2018

czePraha - různá místa, další města v ČR Mezinárodní festival současného jazzu

HAYDN ENSEMBLE - 2. koncert sezóny 2018

6.4. - 6.4.2018

czePraha - Novoměstská radnice „Příroda, rozum a řád“ a vídeňské klavírní kouzlo v podání výjimečného českého klavíristy Lukáše Klánského a nového českého komorního orchestru Haydn Ensemble s uměleckým vedoucím, dirigentem Martin Petrákem, který vstoupil v roce 2018 do druhé sezóny s pokračováním orchestrálního a koncertního projektu „Příroda, rozum a řád“.

SHALOSH (Izrael)

12.4. - 12.4.2018

czePraha - Novoměstská radnice Koncert jazzové kapely (Gadi Stern - piano / David Michaeli - kontrabas / Matan Assayag - bicí), která se chová jako rocková kapela, nebo chcete-li rocková kapela, která hraje jazz. Záleží na tom, jak to chcete slyšet. Jejich hudba je syrová, akustická, progresivní, která je nad jakýmkoli pravidlem stylu nebo definice.

PRAŽSKÉ JARO

12.5. - 3.6.2018

czePraha - významné pražské koncertní síně, kostely a další místa 73. mezinárodní hudební festival

MEZI PLOTY

26.5. - 27.5.2018

czePraha - areál Psychiatrické nemocnice v Bohnicích Festival "Mezi ploty" je scénou nejpopulárnějších hudebních žánrů propojující širokou veřejnost se zdravotně postiženými a duševně nemocnými, bourá všechny bariéry. Má kvalitní dramaturgii a obrovský společenský dopad. Můžete se těšit na české a slovenské hudební špičky, hip hopové mágy, elitu alternativní scény, divadla, workshopy a další doprovodný program nejen pro děti.

KHAMORO

27.5. - 2.6.2018

czePraha - různá místa Světový romský festival

ROCKOVÝ SLUNOVRAT

1.6. - 3.6.2018

czeŘevnice - Lesní divadlo  Poctivý hudební festival s jedinečnou atmosférou v atraktivním prostředí - průřez všemi možnými žánry (ska a rock, letos I reggae, punk nebo alternativy)

MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL KUTNÁ HORA

2.6. - 10.6.2018

czeKutná Hora Mezinárodní festival komorní hudby. V programu jsou i projekty na pomezí žánrů; z oblasti soudobé, jazzové nebo dokonce i rockové hudby v citlivém spojení s klasickou hudbou.

SMETANOVA LITOMYŠL

14.6. - 7.7.2018

czeLitomyšl - zámek a další místa Druhý nejstarší hudební festival v ČR. Hlavní programovou náplní jsou operní inscenace, koncertní provádění oper, ale také galakoncerty, oratoria, kantáty a písňové večery, tedy formy, v nichž je dominantou vokální umění. Stranou však nezůstávají ani hudba symfonická, instrumentální či komorní, prostor zde nachází balet stejně jako koncerty chrámové, promenádní nebo i přesahující do jiných žánrů. Každý rok na festivalu vystupuje prakticky kompletní česká interpretační špička, všechna tři národní divadla, všechny významné orchestry a sbory, střídají se nejlepší dirigenti, sólisté a instrumentalisté.

RESPECT FESTIVAL - OPEN AIR

16.6. - 17.6.2018

czePraha - Výstaviště Holešovice Hudební festival s umělci spadajícími především do žánru world music. Další koncerty během dubna a května na různých místech Prahy.

( Strana 1 / 3 )